Bilimle Şenleniyor 18 Milyon Aktif Öğrenciyi Harekete Geçirmeye Çalışıyoruz
Bilimle Şenleniyor
İletişim 0536 580 37 57 / Mobil Görünüm
Sosyal İletişim Kanallarımız Adnan Menderes Blv. Balıklı, 43030 Merkez/Kütahya +90 212 212 35 17 Kütahya Patent Logo

Bilimle Şenleniyor

Bilimle Şenleniyor 18 Milyon Aktif Öğrenciyi Harekete Geçirmeye Çalışıyoruz
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Kütahya Haberleri  Tarih :  22.11.2018       Google Plus      
Adnan Menderes Blv. Balıklı, 43030 Merkez/Kütahya +90 212 212 35 17 Kütahya Patent

Kütahya Patent Logo

 Bilimle Şenleniyor


TEKNOLOJİ SERVİSİ

TÜBİTAK Destekleme Programı kapsamında Kütahya Bilim Sanat Merkezi, Kütahya Belediyesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ile Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen ‘Kütahya Bilimle Şenleniyor' etkinliklerinin açılış töreni yapıldı.


18 Milyon Aktif Öğrenciyi Harekete Geçirmeye Çalışıyoruz

Bilim Sanat Merkezi Müdürü Murat Fazıl Akkoç, “Bilindiği gibi TÜBİTAK bir takım projelerde destekler veriyor. Destek verdiği projelerden en önemlileri de 4007. TÜBİTAK, “Yaptığınız proje topluma, canlılara fayda sağlarsa patentini alın ve üretime geçin. Patent alamazsanız faydalı model için başvurun. Bu da olmazsa mutlaka fikri ürün bildirimi yapın” diyor.


Dolayısıyla yaşadığımız coğrafya, sancaktarlığını yaptığımız sorumluluklar ve kıymet verdiğimiz değerlere bakarsak artık biz farklı şeyler yapmak zorundayız. Çocuklarımız bir şekilde toplumun dertlerini dert edinmeli ve üretmeli. Milli Eğitim Bakanlığının bünyesinde şuan bulunan 18 milyon aktif öğrenci var. Bunları bir şekilde harekete geçirmek istiyoruz.


Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir'in himayelerinde, Kütahya Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürü koordinatörlüğü, Dumlupınar Üniversitesi, Kütahya Kent Konseyi ve Bolu Abant İzzet Baysal, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, yurt içi ve yurt dışında bağlantı kurduğumuz birçok STK ile işbirliği yaparak 4007 projemizi gerçekleştirdik. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Etkinlikler kapsamında uyum programını başarıyla tamamlayan 153 öğrenci de belgelerini aldı. 


/kaynak:Doğru Haber

 Bilimle Şenleniyor

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Afyonkarahisar, Manisa ve Kütahya’nın da dahil olduğu ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantılar yoğun bir katılım ile gerçekleşti.
0 Yorum

    Yorum Yapın
    MUTLU MÜŞTERİLER
    Bekan Sigorta olarak bizi ; “MARKA VE PATENT” ile bizleri tanıştıran, yaptığımız işte “FARKINDALIK” Yaratmamıza destek olan, Güncel değişiklikleri tarafımıza anında ileterek, canlı kalmamızı sağlayan, birlikte çalıştığımız her alanda, “VİZYONUMUZA” katkıda bulunan ETKİN PATENT AİLESİNE sonsuz teşekkürler.


    E-Bülten